Kapitola 2. - Minulost a přítomnost

23. dubna 2013 v 19:36 | Ilía |  Dobrá krev se nezapře

Nëlon stál u okna ve svých bývalých komnatách. Tolik času uběhlo a tolik věcí se událo od té doby co tu právě u tohoto okna postával naposled.
Měl těsně před svatbou. Kolem něho čile pobíhaly elfky, které mu naposledy zkoušely svatební oděv: bílou košili, přes ní nasazenou vestu z nepravé kůže, bílé kalhoty a na nich vysoké černé boty. Kolem boků přepásaný meč a za ním v průvanu povlával dlouhý plášť vyšívaný stříbrnou nití. Ten měl připnutý kolem krku velkou zlatou sponou.
Nesměl si vzít svůj milovaný luk, ale podle tradice musel mít meč, protože jako budoucí král všech vod, pohoří i nížin v Möllenu, království elfském, si neměl brát jen princeznu, ale v tentýž den měl přijmout i zodpovědnost nastávajícího vládnutí.


Vzpomínal si, že byl velmi jasný den, a on se díval ze stejného okna jako dnes do zahrady. Byla tam... Ali-iwien. Tehdy měla pouhých dvacet let. Pro elfa je to jako vteřina.
,,A teď čeká děti," řekl nahlas prázdnému pokoji. Sedl si pod okno, zavřel oči a snažil se vstřebat tu zprávu.
Dvojčata, ozval se mu hlásek v hlavě. ,,Já budu táta," zasmál se a po krásné tváři se mu rozlil šťastný úsměv.

Ali- iwien seděla v zahradě pod severní věží a obdivovala krásu jejího hradu v záři zapadajícího slunce. Jmenoval se Almissetur. Vypadal jako by ho někdo vytesal do obrovské skály ze které vytéká vodopád.
Měl celkem tři věže: severní, jižní a jihovýchodní. Kolem jižní se mezi okny stáčely kamenité schůdky a v polovině severního křídla se třpytil padající vodopád. Hrad se nacházel na velkém kopci až nad mraky a pod nimi se rozprostíral Modrý les, do kterého stékal potůček, který utvořil vodopád.
Ali- iwien se kochala tou nádherou a představovala si jaké to bude až tu s ní shlédnou do údolí i její děti.
Měli by vymyslet jména, a konečně sdělit lidu, že se narodí následovník trůnu. Musí toho ještě tolik zařídit, a zatím co by měla vše připravovat tady sedí venku. Zvedla se a spěchala zpět.

Nëlon už zase stál na nohou a očima hledal v zahradě Ali- iwien. Nikde ji neviděl, a proto usoudil, že šla dovnitř. Rychle se otočil a utíkal po schodech za svou ženou.
Našel ji v kuchyni jak sedí vedle jejich moudré kuchařky Moldony. Když vstoupil, rychle vyskočila, uklonila se a než jí Nëlon stačil říct, že odcházet nemusí, zmizela za rohem.
Ali- iwien seděla na elegantní židli s obličejem v dlaních. Král k ní přistoupil a pohladil ji po jejích předlouhých havranních vlasech. Zvedla k němu oči a s úsměvem řekla: ,,Už mám jméno pro malou." Nëlon si přitáhl židli a s očekáváním se na ni podíval.
,,Erëne," řekla jednoduše.
,,Krásné," usmál se na ni a vzal ji za ruku.
,,Přemýšlela jsem Nëlone," řekla královna tiše. ,,A dospěla jsem k názoru, že když víme, že se narodí chlapec, který po nás bude moci vládnout, měl by mít vznešené jméno." Potom se nadechla a řekal: ,,Myslím, že by se měl jmenovat Laston. Po tvém otci. Lid si ho vážil a miloval ho, patřil mezi královi nejvěrnější rádce a-"
,,Nemusíš mě přesvědčovat, že můj otec byl skvělý. Pokud si přeješ Lastona máš ho mít," řekl, uklonil se, ale pak ještě dodal: ,,Hned nechám vyslat posly do celé říše, ať všem vyřídí tuto radostnou novinu."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 the-hunter the-hunter | Web | 27. dubna 2013 v 22:54 | Reagovat

Skvělé :D. Ne vážně, moc se mi to líbilo. Čím dál víc mě zajímá, co je to za svět, a kdo (jestli vůbec někdo) kromě elfů v něm žije.
Možná je to právě tím, že se tam vyskytují elfové, ale měla jsem z toho takový krásně poetický pocit... :). A ty jména... jsem sice trochu alergická na příliš přehláskované a příliš složité názvy, ale tady se mi to docela líbilo. A Laston mi hrozně připomíná lasturu ;).
Poslední věc - dej si trochu pozor na gramatiku, sem tam ti chyběla nebo přebývala čárka. A to skvělí úplně na konci má být skvělý, s tvrdým Y. Otec je rodu mužského ;).

2 Frána Frána | Web | 28. dubna 2013 v 12:03 | Reagovat

Je to krásně napsané akorát bych možná pro příště zkusila více rozpisovat, ale to je jen na tobě :)

3 fantasy-poviidky fantasy-poviidky | 30. dubna 2013 v 7:29 | Reagovat

Hrozně děkuju :-) já vím, že tam mám někde chyby. Asi bych měla začít psát diktáty :-) a budu se to snažit už víc rozepisovat. Děkuju

4 Džejn Džejn | Web | 21. května 2013 v 8:15 | Reagovat

No zatiaľ ma to baví a neprestávam čítať. To bude tá moja zvedavosť :)

5 Victoria Victoria | Web | 30. května 2013 v 12:28 | Reagovat

Krásná kapitola :-). Už se těším, až se děti narodí. A jména jsi vybrala skvěle! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama